Октобар- месец превенције против трговине људима

У склопу сарадње са Црвеним крстом општине Звездара у нашој школи дана 19. 10. 2017. године одржано је едукативно предавање на тему Борба против трговине људима.

Петар Ђукић волонтер из Црвеног крста је на сликовит начин ученицима четвртог разреда објаснио  које су мере опреза и на који начин да се заштите како не би доспели у ризичне ситуације.

Заједно са својим учитељима  ученици су гледали инсерте из цртаног филма „Пинокио“. Цртани филм је подељен на четири дела, који говоре о фазама трговине децом.

Ученици су будно пратили предавање и активно учествовали у дискусији. Занимљива дискусија се водила на крају сваког дела цртаног филма.

Ученици су имали прилику да дају свој суд о понашању Пинокиа а тако и да виде да ли је тако понашање добро, и да ли треба веровати свима.